Laparoskopia operacyjna, uwolnienie zrostów jajowodowych, jajnikowych :: cena (PLN) od 2500 do 2500

Operacja polega na laparoskopowym usunięciu zrostów jajnikowo – jajowodowych z biopsją. Pobrana tkanka wysyłana jest do badania histopatologicznego.

 

Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj 3 dni.

 
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym.
 
Najważniejsze zalecenia higieniczne dla pacjentek przygotowujących sie do operacji laparoskopowych:
 
Przed operacją należy zmyć makijaż z twarzy oraz lakier z paznokci, zdjąć wszelkie kolczyki, piercing, pierścionki, obrączki z palców, bransolety. Golenie włosów z okolic narządów płciowych i skóry brzucha jest szkodliwe. Podczas golenia dochodzi do mikro skaleczeń naskórka przez które łatwo wnikają drobnoustroje chorobotwórcze w głąb ciała. Jeżeli jest konieczne ogolenie miejsca operowanego to uczyni to pielęgniarka bezpośrednio przed zabiegiem.
 
Wszelkie zmiany skórne o charakterze zapalnym, nawet w miejscu odległym od operowanego należy zgłosić lekarzowi w czasie wizyty kwalifikującej. Kaszel, katar, ropne wydzieliny, biegunka, pieczenia przy oddawaniu moczu mogą być objawem zakażenia i także należy bezwzględnie zgłosić taką dolegliwość. W czasie operacji laparoskopowych pierwsze „wejście” do jamy brzusznej jest przez pępek. Dlatego toaleta pępka przed zabiegiem jest ważna. Należy dokładnie umyć tę okolicę, a patyczkiem z owiniętym wacikiem usunąć dokładnie wszelkie zanieczyszczenia z dołka pępkowego (szczególnie u osób z grubszym fałdem skórnym). Zabiegi higieniczne pępka kończy dezynfekcja wodą utlenioną lub innym dostępnym płynem odkażającym skórę.
 
Operacje laparoskopowe wykonujemy zawsze po miesiączce, ale plamienia po-miesiączkowe nie przeszkadzają w wykonaniu operacji. W trakcie operacji laparoskopowych czasami występuje konieczność manipulowania macicą, włożenia cewnika do macicy, itp. dlatego jednym z elementów przygotowania przedoperacyjnego jest toaleta pochwy. Czasami będzie konieczne wykonanie badania stopnia czystości pochwy (wymaz z pochwy), badania bakteriologicznego i cytologicznego, zakładanie globulek dopochwowych dezynfekcyjnych (Betadine), płukanie i przecieranie pochwy środkiem dezynfekcyjnym bezpośrednio przed zabiegiem. Będą to zalecenia indywidualne.
 
Operacja refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).
Opcje filtrowania

Placówki świadczące usługę

Sortowanie: Nazwa Cena

Liczba znalezionych: 181 - strona 1/13






DLA PACJENTÓW

>> Znajdź placówkę
>> Znajdź operację lub zabieg
>> Znajdź chorobę
>> Regulamin
DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

>> Korzyści dla placówki
>> Cennik
PORTAL

>> O inicjatywie
>> Kontakt
>> Partnerzy
Copyright © 2008-2024 Zdrowie Dla Wszystkich