- na czym polega
- jakie znieczulenie
- czy wymagany pobyt w szpitalu
- inne metody związane z leczeniem żylaków odbytu
- cena zabiegu
- polecane szpitale i przychodnie
Na czym polega zabieg
Zabieg przeprowadzany jest w celu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Procedura polega na fototermicznym obkurczeniu ścianek pochwy, co w efekcie prowadzi do wzmocnienia ich, jak i okolicy podcewkowej. Dzięki temu przywrócona zostaje kontrola pęcherza i poczucie komfortu podczas wysiłku fizycznego. Zabiegu nie wykonujemy podczas krwawienia miesiączkowego, w trakcie infekcji pochwy i sromu, w ciąży.
Jakie są rezultaty? 80% pacjentek odczuwa pełną satysfakcję. Jednak dla uzyskania właściwego efektu może być konieczne powtórzenie zabiegu.
Czy wymagane specjalne przygotowanie? Nie.
Jakie są zalecenia po zabiegu?
Zazwyczaj nie zalecane jest współżycie płciowe przez około 1 miesiąć po zabiegu, nie należy stosować tamponów w czasie miesiączki w tym samym czasie. W ciągu pierwszych dni po zabiegu można odczuwać poprawę, ale jest to związane z czasowym termicznym obrzękiem tkanki, który po około 7 dniach mija. Efekt końcowy odczuwalny jest po około 4 tygdniach. Przez 3 tygodnie nie zaleca się kompieli w basenie i wannie, nie dłużej niż przez 15 minut. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu może pojawić się przezroczysta, różowawa wydzielina z pochwy związana z podrażnieniem termicznym śluzówki.
Lekarzem operującym jest ginekolog estetyczny.
Jakie znieczulenie
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z użyciem kremu Emla na zewnętrzną okolicę cewki moczowej, zabieg trwa od 30 do 50 minut.
Czy wymagany pobyt w szpitalu
Zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności (za wyjątkiem powyżej opisanych zaleceń). Nie musimy pozostawać w szpitalu.
Autor
- Marcin Goleń
Bibliografia
- http://www.uroda.medicover.pl/home/ginekologia-estetyczna/