O zmniejszeniu warg sromowych (labioredukcji) dowiesz się: wskazania do zabiegu :: przygotowanie do zabiegu :: na czym polega zabieg :: jakie znieczulenie :: zalecenia po zabiegu :: cena zmniejszenia warg sromowych (labioredukcja)
Wskazania do zabiegu
.: Przerost warg sromowych (z przyczyn wrodzonych, po porodzie, w związku z rozwojem guzów warg sromowych, w przebiegu przewlekłych stanów zapalnych sromu)
.: Współistniejąca asymetria warg sromowychmniejszych (labial hypertrophy)
.: Dolegliwości związane z nadmiarem tkanki warg sromowych mniejszych dotyczą nie tylko wyglądu i związanego z nim uczucia wstydu w kontaktach intymnych ale mogą wpływać na szeroko pojętą jakość życia.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem ginekolog może zlecić: oznaczenie grupy krwi, morfologii, parametrów krzepnięcia, zdjęcie RTG klatki piersiowej (wykonane w ciągu 6 miesięcy poprzedzających znieczulenie) oraz EKG serca u osób, które ukończyły 50 rok życia. W dniu, w którym ma się odbyć znieczulenie przez 6 godzin przed zabiegiem niczego nie jedz, nie pij płynów 4 godziny przed zabiegiem.
Na czym polega zabieg
Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki w poziomie a brzegi rany są zszywane pojedynczymi szwami rozpuszczalnymi.
Znieczulenie do zabiegu
Zabieg zmniejszenia warg sromowych (labioredukcja) wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym lub znieczuleniu podpajęczynówkowym.
Zalecenie po zabiegu
Pobyt w klinice po zabiegu trwa zazwyczaj 24h. Pacjentka przez kolejne 2 - 3 dni powinna prowadzić oszczędzający tryb życia, bez ćwiczeń fizycznych oraz jak najkrócej w pozycji siedzącej.
Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić niewielkie bóle i pieczenia. Tak jak po każdym zabiegu chirurgicznym w miejscu operowanym pojawia się niewielki obrzęk oraz krwiaki, które ustępują samoistnie do dwóch tygodni po leczeniu.