Laparoskopowe założenie opaski żołądkowej :: cena (PLN) od 15000 do 15000

O opasce żołądkowej dowiesz się: kto się kwalifikuje :: przygotowanie do zabiegu :: na czym polega operacja :: jak się przygotować :: rodzaj znieczulenia :: długość pobytu w szpitalu :: jaka jest cena :: powikłania

 

Kto się kwalifikuje do zabiegu


.: jeżeli przekroczyłeś idealną masę ciała o 45 kg.
.: nie możesz mieć metabolicznych przyczyn otyłości (zaburzenia hormonalne lub metaboliczne).
.: powinieneś mieć obiektywne wykryte i potwierdzone powikłania otyłości (fizyczne, psychologiczne, socjologiczne, lub ekonomiczne ), które mogą ustąpić po redukcji masy ciała. Do wymienionych powikłań może należeć: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, bezdechy nocne, choroba zwyrodnieniowa stawów i inne.
.: musisz zdawać sobie sprawę, że po zabiegu operacyjnym musi pozostać w kontroli lekarskiej przez wiele lat.
.: powinieneś wcześniej być po próbach zachowawczego leczenia otyłości.
Niektórych przypadkach pacjenci, których waga nie przekracza wagi idealnej o 45 kg mogą być również zakwalifikowani do zabiegu operacyjnego. Dzieje się tak w przypadku, gdy istnieją poważne problemy zdrowotne które mogą ustąpić/zmniejszyć się po redukcji masy ciała.
 

Kryteria wagowe:


.: BMI jest równe lub większe 40
.: waga jest dwa razy tyle, ile powinna wynosić waga idealna
.: waga ciała o 45 kg więcej niż wynosi waga idealna
.: BMI 35 lub więcej, ale jednocześnie choroba, która powstała w następstwie otyłość.

Przygotowanie do zabiegu


Dwa tygodnie przed zabiegiem powinna się rozpocząć dieta przygotowująca do zabiegu. Ograniczenie „pustych” kalorii i tłuszczu powoduje, że obniża się zawartość tkanki tłuszczowej wokół żołądka i wątroby. Powoduje to niezwykle korzystne obkurczenie wątroby. Wszystko to ułatwia przeprowadzenie zabiegu, zmniejsza krwawienie przy preparowaniu, ale też polepsza przebieg pooperacyjny.

Operacja nie może być przeprowadzona, gdy pacjent jest przeziębiony, kichający, kaszlący, ma stany podgorączkowe. Również unika się operacji, kiedy w ciągu ostatnich 2 tygodni przed zabiegiem chory przyjmował antybiotyki. W każdej z tych sytuacji zabieg musi być przesunięty na inny termin.

W pierwszym dniu po operacji do czasu, gdy zaczną pracować jelita, obowiązuje dieta ścisła. Gdy jelita podejmą pracę (pojawi się burczenie w brzuchu i oddawanie gazów) będzie można pić wodę niegazowaną i herbatę (początkowo łyczkami, potem coraz więcej). Pierwszego dnia wieczorem lub drugiego dnia po operacji zwykle jest możliwe przyjmowanie diety płynnej – zupek. Wypis ze szpitala jest najczęściej możliwy w drugiej dobie po operacji, choć ostatnio były też chore wypisane w pierwszej dobie pooperacyjnej. Pacjent opuszczając oddział dostaje dokument opisujący przebieg leczenia („wypis”), zwolnienie lekarskie z pracy, receptę na leki przeciwbólowe. Ustalany jest termin pierwszego badania kontrolnego i wypełnienia opaski.
Pacjent przed zabiegiem spotyka się z anestezjologiem, który w trakcie rozmowy dowiaduje się o przeszłości medycznej pacjenta, jego przebytych i obecnych chorobach, kontroluje wyniki laboratoryjne i bada pacjenta. Standardowo przed zabiegiem podawany jest antybiotyk oraz leki zmniejszające krzepnięcie krwi (profilaktyka p-zakrzepowa).
 

Opis zabiegu


Operację laparoskopowego założenia opaski wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po znieczulenia pacjent układany jest w specjalny sposób na stole operacyjnym, tak, aby górna część tułowia była uniesiona do góry. W okolicy pępka lub pod lewym łukiem żebrowym wykonuje się 2-3 mm nacięcia celu wprowadzenia narzędzi i przygotowania jamy brzusznej do zabiegu laparoskopowego.

Po rozpreparowaniu więzadła łączącego żołądek z wątrobą wytwarza się kanał obejmujący żołądek od tyłu - poza górną jego częścią - wpustem. Przez trokar opaskę wprowadza się ją do jamy brzusznej, przeprowadza przez wytworzony kanał, owija się wokół wpustu żołądka i zamyka się na przedniej jego ścianie. Dren łączący opaskę wysuwa się na powierzchnię brzucha i tu łączy ze zbiornikiem podskórnym (portem). Jedno z cięć skórnych poszerza się do 2 cm, wytwarza się kanał podskórny, na którego końcu - zlokalizowanym zwykle nad lewym łukiem żebrowym (może być też nad mostkiem) - umieszcza się port. Po kontroli pola operacyjnego usuwa się narzędzia, trokary i gaz z jamy brzusznej. Na największą ranę zakłada się szwy na tkankę podskórną a potem szyje wszystkie rany skórne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj 24h.
 

Jakie znieczulenie


Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
 

Długość pobytu w szpitalu


Pobyt po zabiegu trwa zazwyczaj 24 godziny.

Źródło
opaskazoladkowa.pl

 

Opcje filtrowania

Placówki świadczące usługę

Sortowanie: Nazwa Cena

Liczba znalezionych: 1






DLA PACJENTÓW

>> Znajdź placówkę
>> Znajdź operację lub zabieg
>> Znajdź chorobę
>> Regulamin
DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

>> Korzyści dla placówki
>> Cennik
PORTAL

>> O inicjatywie
>> Kontakt
>> Partnerzy
Copyright © 2008-2024 Zdrowie Dla Wszystkich